رفع مشکلات رایج در پرینترها

مشکلات عمده ای که ممکن است در هنگام کار با پرینتر با آن برخورد کنید + راه حل آن ها :


 جمع شدن کاغذ
 کثیف بودن پرینتر، استفاده از کاغذ نامناسب و خراب بودن خط کش های نگهدارنده ی کاغذ در پرینتر همگی از عوامل بروز این مشکل هستند. با وجود اینکه تمیز کردن پرینتر و استفاده از کاغذ مناسب کار آسانی است اما درست کردن خط کش های پرینتر بسته به نوع پرینتر متفاوت بوده و کار تخصصی تری است. در بعضی از پرینترها برای تعمیر نیازی به باز کردن کامل پرینتر ندارید اما در برخی دیگر برای تعمیر خط کش باید پرینتر را بطور کامل باز کنید.
 به هر دلیلی که منجر به جمع شدن کاغذ شده، بهتر است کاغذ را در جهت قرار دادن کاغذ بیرون بکشید زیرا بیرون کشیدن مکرر کاغذ از پشت دستگاه می تواند به دستگاه شما آسیب برساند.


 کمرنگ بودن نوشته ها
 کمرنگ بودن همه یا قسمتهایی از نوشته ها اغلب در نتیجه ی تمام شدن تونر است، در غیر این صورت یا گنجایش پرینت کم تنظیم شده است و چگالی چاپ بسیار پایین است و یا Economode روشن است. برای دو مورد آخر می توانید بوسیله ی دکمه ای که روی پرینتر است تنظیمات را تغییر داده و گنجایش پرینت را افزایش دهید. اما در صورت کاهش یافتن تونر می توانید براحتی کارتریج را خارج کرده و آنرا تکان دهید تا تونر بطور مساوی پخش شود، این کار می تواند بطور موقت تا زمانی که بتوانید تونر را عوض کنید مشکل شما را حل کنید.


 سایه اندازی
 این اتفاق زمانی می افتد که تصویر به درستی پرینت شده باشد اما یک تصویر روشن تر کنار تصویر اصلی دیده شود که می تواند بخاطر مشکل پریز برقی باشد که از آن استفاده می کنید. سوکت پاور را با نصب کردن به پرینترهای دیگر امتحان کنید. سایه اندازی در مواردی که قسمت های مصرف شونده ی پرینتر مانند درام و کیت تصویر فرسوده شده باشند نیز اتفاق می افتد. همه ی قسمت های مصرف شدنی در پرینتر برای تعداد صفحات معینی قابل استفاده اند که بعد از آن باید تعویضشان کرد تا از ایجاد سایه در پرینت ها جلوگیری شود.


 خطای 50.4
 این خطا در برخی از پرینترهای لیزری اچ پی نمایش داده می شود که اغلب نشان دهنده مشکلی است که در تامین کننده برق وجود دارد. اگر پرینتر به Ups متصل است آنرا قطع کرده و یا اینکه آنرا مستقیم به پریز برق وصل کنید. پرینترهای لیزری را هرگز نباید به Ups وصل کرد زیرا امکان دارد آسیب ببیند. اگر این کار جواب نداد چک کنید که همه ی قسمت های پرینتر به درستی در جای خود قرار گرفته باشند.


نظر شما


۰ نظر